BIS – vrchol menového pyramídového systému

25. júna 2012, martinsumansky, Nezaradené

Asi pred necelými dvoma týždňami som na zahraničných spravodajských serveroch zachytil informáciu, že americké banky sa opäť s púšťajú do rizikových obchodov. Bežný človek si povie, veď keď majú vo vedení šikovných manažérov, môžu si to dovoliť..Ale majú? Odpoveď je áno, majú..Ale ich „šikovnosť“ spočíva v niečom inom. Svojím dlhoročným úsilím dosiahli to, že ich podnikanie je zbavené rizika strát a bankrotov. Nikdy v histórii nebola lepšia doba vlastniť systémovú banku ako teraz. Zarábate, aj keď všetko naokolo padá.

Prečo je to tak?

Odpoveďou je BIS. Čo to je? Nikdy som o tom nepočul, poviete si. Ale v poslednej dobe počuť o BIS stále častejšie. BIS, teda Bank of International Settlements (Banka pre medzinárodné vyrovnanie) je centrálna banka centrálnych bánk, so sídlom v Švajčiarskom Bazileji. Založená v roku 1930 ako súkromná banka centrálnych bánk V. Británie ( v tom čase guvernér Montagu Norman), USA ( Benjamin Strong- NY FED), Francúzska (Charles Rist-BoF), a Nemecka ( HJALMAR SCHACHT- Reichsbank- preto ten hajzlík neskončil na šibenici Norimberského procesu, lebo bol členom elitného spolku bankárov).

V tom čase sa spoluvlastníckym podielom v BIS prezentovali aj 3 významné americké súkromné banky, každá s podielom 16 000 akcií.

Boli to : JP Morgan and Company

First National Bank of New York

First National Bank of Chicago

V roku 2001 sa prijal návrh, že súkromné banky musia byť vyplatené a musia sa vzdať podielov v BIS kvôli stretom záujmov..

Táto banka, jej budovy,zamestnanci, vrcholový manažment, priami potomkovia, dokumenty a záznamy nepodliehajú žiadnej autorite, požívajú kompletnú diplomatickú imunitu, nepodliehajú žiadnej kontrole, sú imúnny voči súdnym rozhodnutiam a exekúcii. Žiaden člen represívnej a výkonnej moci Švajčiarskej konfederácie nesmie vstúpiť na jej územie bez povolenia šéfa rady guvernérov…

Jej poslednou akciou bolo zachránenie Brazílie sumou 41,5 mld dolárov. Samozrejme peniažky netiekli chudobným Brazílčanom, ale bankám JP Morgan Chase a Citigroup, ktoré predtým Brazílii požičali 26,5 mld dolárov..Jednoducho ich straty pokryli daňoví poplatníci a ešte aj zarobili…

Táto banka dokáže zničiť hospodárstvo ktorejkoľvek „neposlušnej krajiny“ do 24 hodín.

 

Ale táto zločinnosť už nebude dlho trvať…V tomto som optimista.